Skip to content

Grily a grilovací zařízení

Gril je jedno z nejznámějších zařízení na každé zahradní party. Každý, kdo vlastní zahradu s posezením tak jeden vlastní. Jedná se o vůbec nejrozšířenější vybavení, které je určen pro venkovní použití. Jejich využití ale může být také v profesionálních provozech anebo v cateringu. Máme totiž mnoho druhů grilů.

Elektrický grill.

Elektrický grill je zařízení, které je většinou určeno do interiéru. Pokud nemáte zahrádku, ale chcete si něco občas ugrilovat, jistě po něm sáhnete. Těchto grilů je spousta typů. Můžeme mít kontaktní gril, gril s otočnými napichovátky anebo gril obyčejný, který vypadá jako menší trouba. Dále se také prodávají trouby s funkcí grilu anebo mikrovlnné trouby s funkcí grilu. Je jich tedy opravdu spousta. Pokud sháníme gril do profesionální kuchyně, určitě sáhneme po nějakém vybavení od značky Masoprofit. Jejich grily jsou spolehlivé a mají dlouholetou tradici v profesionální gastronomii.

Plynový grill.

Plynových grilů je také více druhů. Jedná se ale většinou o venkovní zařízení, které je napájeno plynovou bombou. Mají většinou nějaké hořáky, které je nutné nasytit plynem a poté zapálit. Plynové hořáky mohou mít také účel pouze zahřívací. Speciální skupina grilů je totiž potřebuje také a o té si něco povíme v následujícím odstavci.

Lávový grill.

Lávový grill je speciální odnož plynových grilů. Jedná se o gril, který má sice plynové hořáky a také je napájen plynovou bombou, avšak plyn není hlavním zdrojem tepla, který je přímo pod masem. Lávový grill totiž obsahuje speciální lávové kameny, které jsou rozpalovány plynovým hořákem. Díky tomu se plameny nedostanou přímo ke grilovanému pokrmu a nespálí ho. Teplotu tedy zajišťují hlavně tyto kameny. Díky nim je jídlo ohříváno rovnoměrně ale nepálí se. Proto tyto grily patři mezi velice oblíbené.

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comments (0)